Roleta rzymska bez fiszbin – Model 1

Rolety rzymskie w modelu 1 występują bez fiszbin. Taka roleta nie ma poprzecznych poziomych pasów, które występują we wszystkich pozostałych modelach rolet rzymskich. Takie rozwiązanie powoduje, że materiał składa się gęściej, a sama roleta nabiera delikatniejszej formy.

Rolety rzymskie bez fiszbin są stosowane najczęściej na oknach wąskich, bądź niskich. Rozwiązanie w którym nie ma poziomych pasów (tuneli ze szprosami) jest delikatniejsze, a nie regularny sposób ułożenia tkaniny powoduje, że całość nabiera szczególnego uroku.

Najlepiej takie zasłony rzymskie uszyć z tkaniny miękkiej, może to być zasłonowa Sugar lub przezroczysta np. Zara.  Rolety rzymskie z tkanin transparentnych, tak przezroczystych jak firanki mogą je z powodzeniem zastępować. Na mniejszych oknach, gdzie nie ma możliwości założenia firanki, takie rozwiązanie będzie bardzo korzystnie wyglądało.

Przykładowe zdjęcia rolet rzymskich bez fiszbin.

Taki efekt można uzyskać stosując materiały miękkie z naszej kolekcji – transparentne (Zara, Uni Angelique) oraz rozpraszające światło (Easy, Sugar, Linos).
Dodatkowym plusem modelu 1 jest mniejszy pakiet materiału, który powstaje po podciągnięciu tkaniny do góry zasłony.

Rolety rzymskie uszyte w modelu 1 są lekkie zwiewne i nawet na małych oknach wyglądają dobrze.

Jeśli są Państwo zainteresowani pomiarami lub wyceną proszę kontakt tel. 511 414 195 

%d bloggers like this: