Tkaniny na rolety rzymskie

Najważniejszym elementem rolety rzymskiej jest – tkanina. W roletach rzymskich tak jak w innych produktach służących do osłaniania i dekoracji okien można wybierać spośród tkanin transparentnych (przezroczystych tzw. firankowych), rozpraszających światło oraz całkowicie zaciemniających.

Tkaniny na rolety rzymskie to przede wszystkim takie materiały, które będą odpowiednio układać się podczas podnoszenia rolety oraz będą “trzymać” wymiar przez cały okres użytkowania. Nie bez znaczenia jest skład tkaniny. Do niedawna oferowane materiały na rolety rzymskie zawierały dużo naturalnych włókien, jednak z powodu dużej podatności na zmienne warunki atmosferyczne oraz niską trwałość zostały wyparte przez tkaniny poliestrowe z domieszką naturalnych włókien. Obecnie dzięki zaawansowanej technologii produkcji tkanin, dostawcy oferują bardzo szeroką gamę materiałów do złudzenia przypominających naturalne tkaniny. Ich wygląd do złudzenia przypomina naturalne tkaniny len czy bawełnę.

Rolety rzymskie są produkowane z tkanin o różnej przepuszczalności światła. W zależności od potrzeby lub przeznaczenia rolety rzymskiej może być ona uszyta z tkaniny przezroczystej (transparentnej), zasłonowej (rozpraszającej światło) oraz zaciemniającej w 100% (blackout).

Do dekoracji okien najczęściej używane są tkaniny transparentne, w połączeniu z roletą rzymską z fiszbinami tworzą efektowną osłonę okna. Dodatkowo w ofercie znajdują się materiały z wzorami, pasami i mieszanymi kolorami. Tkaniny zasłonowe lub zaciemniające oprócz funkcji osłonowych przed słońcem lub sąsiadami, jeśli są uszyte w modelu 9 (fiszbiny z przodu) służą także dekoracji wnętrza.

 
 

Tkaniny na rolety rzymskie

Rolety rzymskie do łazienki

Transparentne

Tkaniny transparentne to przezroczyste materiały stosowane na firanki lub rolety rzymskie dekoracyjne.Delikatne wzory w tkaninie nadają rolecie elegancji.

Rolety rzymskie do łazienki

Rozpraszające

Najczęściej stosowane tkaniny na zasłony to materiały rozpraszające światło. Takie materiały zasłaniają, ale wpuszczają stłumione światło do wnętrza.

rolety rzymskie - Zara - pokój dzienny

Zaciemniające

Materiały zaciemniające w 100% nie przepuszczają światła. Często nazywa się takie tkaniny – blackout. Nawet jasne kolory materiałów nie przepuszczają światła.

 
 

 

 

 

%d bloggers like this: