Jakie rolety na duże okna?

Może rolety rzymskie?

Duże okna to często wielkie wyzwanie dla projektantów oraz dekoratorów wnętrz, ale nie ma się czego bać. Jest kilka rodzajów zasłon okiennych, które można stosować do dekoracji oraz przysłonięcia okna.  To jaką zasłonę zamontujemy na oknie zależy od nas samych.

Obecnie na rynku dostępne są różne rozwiązania pasujące na duże okna. To mogą być rolety w kasetach lub bez kaset, plisy, żaluzje poziome aluminiowe oraz drewniane, żaluzje pionowe, a także rolety rzymskie i zasłony. Możemy dostarczyć i zamontować każdą z tych przysłon okiennych, jednak należy pamiętać że nie każdy rodzaj zasłony można w naszym wnętrzu zamontować. I nie chodzi tu o wygląd, a o możliwości techniczne.

Rolety rzymskie dają duże możliwości jeśli chodzi o okna bardzo szerokie. Poziome szprosy (fiszbiny) nadają takiej rolecie lekkości, a przy dużej powierzchni okna wyglądają bardzo elegancko. Zasłony rzymskie nadają wnętrzu indywidualnego charakteru. Miękkie i zwiewne tkaniny ocieplają wnętrze. Takie rolety świetnie nadają się do nowoczesnych wnętrz, gdzie surowy charakter wnętrza można “przełamać” miękką tkaniną na nowoczesnej rolecie rzymskiej.

Rolety rzymskie również świetnie pasują na okna o dużych wysokościach. Swobodnie układająca się tkanina z poziomymi szprosami – model 2, 3, lub 9 – wygląda na takim oknie bardzo lekko. Materiał dzięki fiszbinom zawsze układa się prawidłowo i na całej powierzchni wygląda tak samo dobrze.

Rolety na dużych oknach z dwoma lub kilkoma otwieranymi sekcjami też mogą być udaną i funkcjonalną dekoracją. Dwie lub trzy rolety rzymskie dzięki uszytym na jednym poziomie fiszbiną tworzą całość i wyglądają elegancko.

 

Umów się na pomiary tel. 511 414 195

 

%d bloggers like this: