Łączenie kolorów

Niewątpliwie każdy chce mieć wnętrze w swoim niepowtarzalnym stylu. Starannie dobierane są tkaniny, ich faktura, przepuszczalność światła oraz kolorystyka. Ważna jest też funkcja jaką ma spełniać zasłona okienna. W zależności od potrzeby może być zaciemniająca, rozpraszająca światło lub przezroczysta.

Bywa również tak, że chcemy mieć zasłony, które łączą różne kolory. Znalezienie takiej tkaniny jest niebywale trudno. Jest łatwy sposób na osiągnięcie zamierzonego rezultatu. Tkaniny o różnych kolorach można łączyć w jednej rolecie rzymskiej.

Łączenie tkanin w rolecie rzymskiej jest możliwe praktycznie w dowolny sposób. Tkaniny mogą być zszywane w pionie lub w poziomie. Przy tego rodzaju wariantach należy brać pod uwagę rozmiar okna, tak aby nie wydłużyć okna nadmiernie gdy jest już wąskie lub poszerzyć gdy jest szerokie.
Najlepiej jest łączyć tkaniny z tej samej kolekcji. W ten sposób zasłona czy roleta rzymska będzie łądnie się układała. Bogatą kolorystykę oferuje kolekcja Zuiver. Modna paleta kolorów pozwala dobrać odpowiednie do naszego wnętrza odcienie.

Innym sposobem łączenia różnych kolorów tkanin w jednej zasłonie jest stosowanie podszewki. Zasłona z podszewką w innym kolorze, będzie delikatnie kontrastowała, a kiedy zechcemy można odwrócić zasłonę i zmienić kolor we wnętrzu jednym manewrem.

W praktyce stosowanie dwóch różnych kolorów na jednej zasłonie jest odważnym krokiem, ale jeśli starannie dobierzemy odpowiednie dla wnętrza tkaniny, uzyskamy niepowtarzany i indywidualny charakter naszego pomieszczenia.

Jeśli będą Państwo zainteresowani naszą ofertą tkanin, zasłon i rolet rzymskich prosimy o kontakt.

%d bloggers like this: