Rolety rzymskie – modna dekoracja okna

Podczas urządzania wnętrza w końcowym etapie prowadzonych prac stajemy przed dylematem dekoracji okien. Jakie wybrać? Na rynku znajduje się kilka klasycznych rozwiązań: rolety w kasetkach, żaluzje, plisy czy wreszcie zasłony i rolety rzymskie. Wszystkie z tych rozwiązań okiennych mają swoje zalety i wady. Przed dokonaniem wyboru należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie funkcje ma spełniać zasłona okienna oraz z jakimi trendami ma być zgodna.

Rolety rzymskie to modna dekoracja okien. Świadczy o tym rosnące zainteresowanie tym rodzajem zasłon. Spory wybór tkanin oraz wiele możliwości na indywidualne wykończenie dają przewagę nad innymi roletami.

W ostatnim czasie spore znaczenie ma trend ekologiczny w dekoracji okien, dlatego dość często wybierane są rolety rzymskie z tkanin naturalnych Linos oraz Garant. Są to tkaniny zasłonowe, ale żeby wpuścić więcej światła, można wybrać te bardziej przezroczyste. Delikatnie filtrują światło, tworząc na oknie ciekawą dekorację.

Aranżacja okien – rolety rzymskie w nowoczesnym wnętrzu

Najlepiej wyglądają rolety rzymskie z fiszbinami. Regularnie rozłożone poziome przeszycia nadają zasłonie symetrii i lekkości.

Nowoczesne rolety rzymskie z fiszbinami

Osoby ceniące sobie uniwersalność produktów, również powinny wybrać rolety rzymskie. Bardzo dobrze pasują do nowoczesnych wnętrz oraz tych urządzonych w stylu klasycznym. Aby dostosować roletę rzymską do wnętrza, należy wybrać model oraz tkaninę i połączyć je razem. Niekiedy można dodać do dekoracji okien zasłony lub firany, ale nie jest to konieczne.

Rolety rzymskie w klasycznym stylu

Tu najlepiej pasują rolety rzymskie z naturalnych tkanin uszyte w modelu 1 bez fiszbin.

Rolety rzymskie klasyczne bez fiszbin

 

Niezależnie od rodzaju tkaniny czy modelu mają tę zaletę, że można je czyścić. Ta cecha wyróżnia rolety rzymskie na tle innych zasłon i daje jej przewagę, jeśli chcemy, aby nasza aranżacja okien pięknie się prezentowała bez względu na okres użytkowania.

 

 

%d bloggers like this: