Rolety rzymskie – nowoczesna dekoracja okna

Rolety rzymskie w ostatnim czasie zyskują coraz większe zainteresowanie wśród osób urządzających mieszkania. Wszystko to za sprawą coraz większej ilości nowych i ciekawych tkanin, które pojawiają się na rynku tekstyliów. Ta kombinacja modnych nowoczesnych tkanin w połączeniu z wygodnym systemem rolet rzymskich daje ogromne możliwości wykorzystania okna do podkreślenia indywidualnego charakteru wnętrza.

Dotąd rolety w kasetkach, żaluzje czy też plisy były traktowane jak zwykła osłona przed słońcem czy sąsiadami. Nie były traktowane jak dekoracja. Najlepiej jeśli były to minimalistyczne rozwiązania z nie nachalną kolorystyką. Jedynie zasłony i firany tworzyły domową atmosferę.

Rolety rzymskie to połączenie funkcjonalnej osłony przed słońcem tworzącej przytulną aranżację wnętrza. Miękkie i miłe w dotyku tkaniny gładkie, strukturalne lub z dekoracyjnym wzorem stwarzają świetną okazję do zabawy kolorem światłem i cieniem.

Rolety z tkanin dekoracyjnych są coraz częściej są wybierane do podkreślenia nowoczesnego charakteru wnętrza. Ożywiają przestrzeń, a ich wyrazistość sprawią, że wnętrze nabiera nowej niesamowitej energii.

 

%d bloggers like this: