Sterowanie

Sterowanie rolety rzymskiej maże odbywać się na dwa sposoby. Sterowanie ręczne lub zdalne – pilotem radiowym.  Rolety rzymskie to szczególny rodzaj zasłony, cały mechanizm jest zasłonięty przez tkaninę. W każdej innej zasłonie system sterowania jest widoczny, dodatkowo często są widoczne uchwyty mocujące.

Materiał jest przyczepiony do mechanizmu na rzep. To ułatwia demontaż tkaniny.

mechanizm rolety rzymskiej- łańcuszek

 

Sterowanie łańcuszkiem.

Łańcuszek to najpopularniejszy sposób opuszczenia i podnoszenia materiału. System jest sprawdzony i niezawodny. Metalowa szyna może być montowana do ściany lub do sufitu. Uniwersalne uchwyty są przykręcane do do podłoża, natomiast za pomocą zatrzasków przyczepiamy szynę z roletą do uchwytów. Zatrzaski pozwalają w przyszłości szybko i sprawnie zdemontować całą zasłonę rzymską.

Mechanizm rolety rzymskiej

Tkaniny są przystosowane do szybkiego demontażu, w każdej chwili, kiedy chcemy wyprać materiał. Wystarczy wypiąć sznurki podciągające z dolnej listwy i już gotowe. Wszystkie tkaniny mają wszytą metką ze sposobem konserwacji.

Roleta rzymska - sznurki podciągające

 

Mechanizm elektryczny

Sterowanie pilotem to wygodny sposób obsługi rolety rzymskiej. Nie ruszając się z miejsca możemy podnosić i opuszczać zasłonę. Zasięg działania pilota radiowego wynosi 200 metrów. Jednym cztero-kanałowym pilotem możemy nie zależnie obsługiwać 4 rolety rzymskie. Istnieje również możliwość sterowania wszystkimi naraz.

Rolety rzymskie  - mechanizm elektryczny

 

Modele

Galeria

 

 

 

%d bloggers like this: