Wygodne rolety rzymskie

Rolety rzymskie to elegancki sposób na zasłonięcie okna. Szlachetne tkaniny, różnorodność faktur, pełna paleta kolorów oraz ciekawe wzory dają duże możliwości dekorowania okna i jest to ważna zaleta tych zasłon. Jednak najważniejszą zaletą jest możliwość prania materiału.

Pranie tkaniny

W łatwy sposób można tkaninę odczepić i wyprać w pralce lub oddać do pralni. W ten sposób odświeżamy roletę i dajemy sobie powiew świeżości zawsze wtedy kiedy mamy na to ochotę.

Łatwy i szybki demontaż

Możliwość prania to nie jedyne udogodnienie w roletach rzymskich. Zastosowanie mają dwa rodzaje systemów otwarty i zamknięty.

  1. Otwarty – Tkaninę do prania wypina się razem ze sznurkami.
  2. Zamknięty – Tkaninę do prania odczepia się, a sznurki zostają w mechanizmie.

Obecnie częściej stosuje się systemy otwarty ze względu na szybszy sposób ściągania tkaniny do prania. Sznurki razem z materiałem wypina się z rolek w mechanizmie. W ten sposób przy montażu nie trzeba przewlekać każdego sznurka przez oczka. Dodatkowo zmniejsza ryzyko poplątania sznurów, podczas gdy tkanina jest w praniu.

Jest to kolejna ewolucja mechanizmu łańcuszkowego.

Wygoda użytkowania

Przy wyborze rolety rzymskiej warto również zapytać o możliwość zastosowania mechanizmu z przekładnią. Dostępne są dwie 1:1 szybki oraz 1:4 wolny. Szybki stosuje się przy lekkich tkaninach i małych rozmiarach rolet. Natomiast wolny stosujemy gdy roleta ma duży rozmiar i dodatkowo jest uszyta z ciężkiej zasłonowej tkaniny. Wtedy wolniej podnosimy, ale za to lżej. Wpływa to na dłuższą trwałość rolety oraz wygodę użytkowania.

Sterowanie pilotem

Jednym z rodzajów mechanizmów zapewniających wygodę jest mechanizm automatycznie podnoszący i opuszczający roletę. Najczęściej wybierany jest mechanizm elektryczny 230V, ale dostępne są warianty z 24V oraz bateryjne.

Bezpieczeństwo

Od tego roku mechanizmy łańcuszkowe są wyposażone w nowy system bezpieczeństwa dziecka “Fly Wheele” w którym przy mocniejszym pociągnięciu łańcuszka kółko wypada z mechanizmu.

 

%d bloggers like this: