Zasłony z podszewką

Często zasłony nie spełniają swojej roli ponieważ wpuszczają zbyt dużo światła. Można ją zastąpić inną z tkaniny blackout, ale co jeśli faktura i kolor idealnie pasują do naszego wnętrza?

Zasłonę można wyposażyć w dodatkową warstwę tzw. podszewkę. Może ona być wykonana np. z tkaniny blackout, która daje pełne zaciemnienie. Bez problemu dekoracja okna będzie taka jaką sobie wymarzymy. Zwłaszcza jeśli chodzi o tkaniny naturalne.

Zasłona z podszewka

Każde mocno nasłonecznione wnętrze będzie wymagało zaciemnienia, a zwłaszcza sypialnia. Zastosowanie podszewki daje możliwość odcięcia pomieszczenia od słońca i światła. W sypialni może to być bardzo ważne dla komfortu wypoczynku domowników. Dodatkowo można cieszyć się tkaninami naturalnymi jak len czy bawełna.

Tkaniny podszewkowe mogą mieć różne kolory, gramaturę i spełniać różne role, nie tylko czysto zaciemniające.

Funkcja zaciemnienia.

Można ją uzyskać stosując tkaniny blackout, które są dostępne w kolorach czarnym, kremowym oraz białym. Dodatkowo można doszyć tkaninę odbijającą promienie słoneczne. 

Funkcja chroniąca tkaninę przed słońcem.

Czasami tkaniny stosowane na zasłony w dużym nasłonecznieniu mogą tracić swoje właściwości np. kolor. Dodatkowa warstwa z innej tkaniny zabezpieczy zasłonę przed zniszczeniem przez słońce.

Funkcja estetyczna.

Jeśli chcemy na zewnątrz budynku uzyskać efekt jednakowych okien, ale we wnętrzach różne kolory czy nawet tkaniny warto pomyśleć o podszewce w jednym kolorze we wszystkich tkaninach na zasłonach.

Wszystkie te funkcje podszewki spełniają także w roletach rzymskich. Mają one to samo zastosowanie.

 

 

 

 

%d bloggers like this: