Plisy

Plisy to najbardziej uniwersalne rozwiązania na okna. Daje możliwość przysłaniania dowolnej części okna od góry jak i od dołu. Można plisy zamontować na skrzydle okna oraz na ścianie.

Plisy na okna

Ich różnorodność zastosowań na oknach jest ogromna. Można wybrać dowolny rodzaj materiału od transparentnych poprzez zasłonowe do zaciemniających.

Podwójne plisy dzień nocPotrzebujesz dużo światła w dzień i jednocześnie skutecznego zaciemnienia na noc?

W plisie możesz łączyć materiały uzyskując każdą z tych opcji w jednym systemie. Dwa materiały nie zajmują więcej miejsca a zasłona jest jeszcze bardziej funkcjonalna. Takie rozwiązanie możesz zastosować w sypialni, pokoju dziecięcym lub w pomieszczeniach których okna są mocno nasłonecznione. 

 

Funkcjonalność.

Jest to jedna z najważniejszych zalet zasłony plisowanej. Niewielki mechanizm daje możliwość montażu na oknach o różnych kształtach. Trapezy, trójkąty lub okna półokrągłe można zasłonić plisą. Najczęściej montowane są na ramie okiennej, ale montaż na ścianie lub do sufitu tej jest możliwy. 

Często plisy są bardzo dobrym rozwiązaniem na okna balkonowe lub tarasowe. Przy montażu na ramie ich niewielkie rozmiary nie przeszkadzają w otwieraniu okna na “maxa”.

Okna dachowe na poddaszu Fakro, Velux, Roto itp. nie są problemem. W plisach są gotowe rozwiązania na okna dachowe, a także świetliki i ogrody zimowe. Matriały Dupli (plaster miodu) termoizolacyjne z podwójną warstwą chronią przed nagrzewaniem się pomieszczeń w okresie letnim.

Plisy na okna dachowe

Trwałość

System plis jest bardzo trwałym rozwiązaniem i łatwym w obsłudze, który gwarantuje bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat. Tkaniny są zaimpregnowane co zapewnia nie zmieniony wygląd przez lata. W razie potrzeby można wymieniać tkaniny bez zmiany systemu.

Zastosowanie.

Jeśli masz problem z nadmiernych nasłonecznieniem pomieszczenia lub chcesz zasłonić się przed sąsiadami wybierz zasłonę plisowaną. Otrzymujesz osłonę o niewielkich rozmiarach, którą możesz zamontować na ramie okiennej lub na ścianie. Sam wybierasz jaką część okna chcesz zasłonić, bo plisa może być zasłaniana od dołu lub od góry, dodatkowo dostosuj przepuszczalność tkaniny w zależności od funkcji. Materiały które są do wyboru od przezroczystych poprzez zasłonowe do zaciemniających możesz łączyć w jednej zasłonie uzyskują w ten sposób pełnię możliwości płynących z zastosowania plis. W każdym pomieszczeniu plisa będzie dobrze wyglądać jeśli odpowiednio dobierzesz materiał i sposób montażu.

 

 

 

%d bloggers like this: