Co to jest roleta rzymska

Rolety rzymskie to bardzo eleganckie osłony okienne. Charakteryzują się stylowym i naturalnym wyglądem.

Zasłony rzymskie są często wykorzystywane do podkreślenia wytwornego wnętrza lub do zmiękczenia naturalną tkaniną surowego pomieszczenia.

Wszystkie oferowane przez naszą firmę zasłony rzymskie mają możliwość prania i czyszczenia tkaniny. W prosty sposób można odczepić tkaninę od mechanizmu i wyprać według wszytej metki z informacją o sposobie pielęgnacji materiału.

Przed zakupem rolety rzymskiej warto zastanowić się nad wyborem modelu, tkaniny i mechanizmu. Poniżej prezentujemy kilka informacji o oferowanych przez nas rozwiązaniach. Należy pamiętać, że aby dobrze dobrać roletę rzymską warto zapytać doradcę o szczegóły lub umówić się na pomiary podczas których wykwalifikowany pracownik pomorze wybrać najlepsze rozwiązanie.

tel: 511 414 195 lub e-mail: kontakt@woknie.pl

 
 

 

Modele rolet rzymskich

 

Rolety rzymskie do łazienki

MODEL 1 Bez fiszbin

to model w którym tkanina składa się gęściej, w sposób nieuporządkowany. Taki efekt można uzyskać stosując tkaniny miękkie i zwiewne.

 

 

 

Rolety rzymskie do łazienki

MODEL 3 z fiszbinami

Rolety rzymskie z fiszbinami z tyłu. To model o szerokim zastosowaniu pasuje do większości wnętrz od klasycznych do nowoczesnych.

 

 

 

 

rolety rzymskie - Zara - pokój dzienny

MODEL 9 z fiszbinami

Rolety rzymskie uszyte z fiszbinami z przodu to bardzo popularny model. Poziome przeszycia z tunelami są lepiej widoczne prz tkaninach zasłonowych.

 
 

 

 

Tkaniny na rolety rzymskie

 

Rolety rzymskie do łazienki

Transparentne

Tkaniny transparentne to przezroczyste materiały stosowane na firanki lub rolety rzymskie dekoracyjne.Delikatne wzory w tkaninie nadają rolecie elegancji.

 

 

 

Rolety rzymskie do łazienki

Rozpraszające

Najczęściej stosowane tkaniny na zasłony to materiały rozpraszające światło. Takie materiały zasłaniają, ale wpuszczają stłumione światło do wnętrza.

 

 

 

rolety rzymskie - Zara - pokój dzienny

Zaciemniające

Materiały zaciemniające w 100% nie przepuszczają światła. Często nazywa się takie tkaniny – blackout. Nawet jasne kolory materiałów nie przepuszczają światła.

 
 

 

 

Mechanizmy sterujące roletami rzymskimi

Rolety rzymskie do łazienki

Mechanizm łańcuszkowy

Najpopularniejszy system sterowania roletą rzymską to mechanizm łańcuszkowy. Niezawodny i łatwy w obsłudze może być także dekoracją.

 

 

 

rolety rzymskie - Zara - pokój dzienny

Napęd elektryczny

Sterowanie roletą rzymską za pomocą pilota? Tak to możliwe, dzięki napędom elektrycznym. Wygodne systemy radiowe pozwalają sterować roletą z każdego miejsca.

 
 
 
 
 
 
%d bloggers like this: