Co to jest roleta rzymska

Rolety rzymskie to bardzo eleganckie osłony okienne. Charakteryzują się stylowym i naturalnym wyglądem.

Zasłony rzymskie są często wykorzystywane do podkreślenia wytwornego wnętrza lub do zmiękczenia naturalną tkaniną surowego pomieszczenia.

Wszystkie oferowane przez naszą firmę zasłony rzymskie można prać i czyścić. Wystarczy w prosty sposób odczepić tkaninę od mechanizmu, a następnie postępować zgodnie z informacjami o sposobie pielęgnacji materiału, znajdującymi się na wszytej metce.

Przed zakupem rolety rzymskiej warto zastanowić się nad wyborem modelu, tkaniny i mechanizmu. Poniżej prezentujemy kilka informacji o oferowanych przez nas rozwiązaniach. Należy pamiętać, że aby dobrze dobrać roletę rzymską, warto zapytać doradcę o szczegóły lub umówić się na pomiary, podczas których wykwalifikowany pracownik pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie.

Tel: 511 414 195 lub e-mail: kontakt@woknie.pl

 
 

 

Modele rolet rzymskich

 

Rolety rzymskie do łazienki

MODEL 1 Bez fiszbin

To model, w którym tkanina składa się gęściej, w sposób nieuporządkowany. Taki efekt można uzyskać, stosując tkaniny miękkie i zwiewne.

 

 

 

Rolety rzymskie do łazienki

MODEL 3 z fiszbinami

Rolety rzymskie z fiszbinami z tyłu są modelem o szerokim zastosowaniu. Pasują do większości wnętrz — od klasycznych do nowoczesnych.

 

 

 

 

rolety rzymskie - Zara - pokój dzienny

MODEL 9 z fiszbinami

Model rolet rzymskich, w których fiszbiny zostały uszyte z przodu. Cieszą się sporą popularnością. Poziome przeszycia z tunelami są lepiej widoczne przy tkaninach zasłonowych.

 
 

 
 

Tkaniny na rolety rzymskie

 

Rolety rzymskie do łazienki

Transparentne

Tkaniny transparentne to przezroczyste materiały stosowane na firanki lub rolety rzymskie dekoracyjne. Delikatne wzory na tkaninie nadają rolecie elegancji.

 

 

 

Rolety rzymskie do łazienki

Rozpraszające

Materiały rozpraszające światło są najczęściej stosowanym typem tkanin na zasłony. Mają one na celu przysłonić, ale też wpuścić stłumione światło do wnętrza.

 

 

 

rolety rzymskie - Zara - pokój dzienny

Zaciemniające

Tkaniny zaciemniające, często nazywane „blackout”, nawet w przypadku jasnych materiałów, w 100% nie przepuszczają światła.

 
 

 
 

Mechanizmy sterujące roletami rzymskimi

Rolety rzymskie do łazienki

Mechanizm łańcuszkowy

Najpopularniejszy system sterowania roletą rzymską to mechanizm łańcuszkowy. Niezawodny i łatwy w obsłudze może stać się także dekoracją.

 

 

 

rolety rzymskie - Zara - pokój dzienny

Napęd elektryczny

Roleta rzymska sterowana za pomocą pilota? Tak, to możliwe! Wygodne systemy radiowe pozwalają sterować roletą z każdego miejsca dzięki napędom elektrycznym.

 
 
 
 
 
 
%d bloggers like this: