Napęd elektryczny 230V

Napęd elektryczny do rolety rzymskiej to przede wszystkim wygoda, ale nie kiedy konieczność, kiedy zasłony są zamontowane na znacznej wysokości lub w niedostępnym miejscu.

Zasłona rzymska z napędem elektrycznym wygląda tak samo jak ta sterowana manualnie. Tak samo jest zamontowana, a napęd pozostaje niewidoczny dla użytkownika z zewnątrz.

Rolety rzymskie elektryczne możemy sterować na trzy sposoby za pomocą pilota radiowego, klawisza ściennego lub przez programator czasowy bądź czujniki np. zmierzchowe.

Napęd elektryczny to wygodne sterowanie wieloma roletami. Możemy obsługiwać kilka rolet jednocześnie lub każdą z osobna. Mogą to robić za nas czujniki, gdy na zewnątrz robi się ciemno, czujnik poda sygnał do mechanizmu aby zamknął roletę.

Jeśli zastosujemy rolety zaciemniające to można zamontować czujnik reagujący na temperaturę. Gdy w pomieszczeniu zacznie rosnąć temperatura, automatycznie zamkną się rolety i w ten sposób nawet jeśli nie będzie nas w domu pomieszczenia nie będą się nagrzewały.

 

Silnik

 

Do napędu rolet rzymskich stosujemy najlepsze na rynku silniki Somfy Sonesse 40 RTS. Ich największą zaletą jest cicha praca. Jest to ważny argument, gdy w pomieszczeniu jest więcej rolet. Kiedy obsługujemy wszystkie w jednym czasie to dźwięk pracujących silników może przeszkadzać.

Inną ważną zaletą jest system radiowy RTS, który działa nawet do 200m. Można również używać klawisza “MY”, który ustawia roletę na wcześniej zaprogramowanej wysokości. Zwiększa to komfort obsługi.

Piloty Somfy Telis 4

 


%d bloggers like this: