Ciemne zasłony w salonie

Ciemne zasłony wcale nie muszą stwarzać ponurego nastroju. Przy jasnych ścianach będą ładnie kontrastować dając przy tym efekt ciepłego domowego nastroju.

Ciemne zasłony w salonie

Ciemne zasłony w nowoczesnym salonie

Wnętrza aranżowane w nowoczesnym stylu są dość surowe. Dobrym pomysłem jest użycie tkanin dla zmiękczenia wyglądu pokoju. Wprowadzenie zasłon daje taki efekt, ale ważne jest jakiego koloru użyjemy. Najlepiej zrobić to przy użyciu ciemnych tkanin. Duże okna w salonie dają sporo światła, więc nie ma co się bać o zaciemnienie. Dodatkowo latem ciemne zasłony mogą służyć jako osłona przed ostrym słońcem. 

Taka aranżacja wprowadza miły nastrój w pomieszczeniu. Zasłony wprowadzają przytulny nastrój na każdy wieczór.

Dla podkreślenia nowoczesnego stylu także w aranżacji okna, zasłony można połączyć z roletami rzymskimi z tkaniny transparentnej. Rolety rzymskie z fiszbinami mają prosty układ i styl nadający się do minimalistycznych wnętrz. W zestawieniu z zasłonami tworzą przyjemną dla oka mieszankę klasyki z nowoczesnością.

Transparentne rolety rzymskie świetnie sprawdzą się w ciągu dnia. Przysłonią okno, ale we wnętrzu nadal będzie jasno. Dla przebywających w pomieszczeniu widok za oknem będzie nadal widoczny. Zasłony zsunięte na boki tworzą nastrój i są kontrastem dla jasnych rolet.

Ważne, aby tkaniny pasowały do siebie pod względem faktury. Do zasłony z tkaniny z widoczną strukturą pasują gładkie firanki i na odwrót. Przy naturalnych materiałach należy unikać zestawienia z błyszczącą sztucznie wyglądającą firanką. 

 

%d bloggers like this: