Rolety rzymskie w pokoju dziennym

Pokój dzienny to miejsce w którym w ciągu dnia spędzamy najwięcej czasu. Warto zadbać o odpowiednią atmosferę tak aby wszyscy czuli się komfortowo. Rolety rzymskie świetnie pasują do takich zastosowań, ponieważ dają możliwość zastosowania miękkich i przytulnych tkanin, które dodają domowego ciepła.

Jakie zastosować tkaniny?  To zależy od naszych preferencji.

Materiał firana (transparentny) – To szczególny rodzaj tkaniny, która nie ma zadania zasłonić okna całkowicie. Delikatna przysłona w ciągu dnia dla osób znajdujących się we wnętrzu nie zasłania widoku za oknem, jednocześnie nie są oni widoczni dla świata zewnętrznego. Promienie słońca będą wdzierały się do pokoju i dawały przyjemne uczucie. Jednak wieczorem kiedy na zewnątrz robi się ciemno, różnica świateł, sprawia że roleta transparentna nie zasłania nas przed zaglądającymi przez okno gapiami, wtedy jej funkcja to tylko dekoracja okna.

rolety rzymskie - Zara - pokój dzienny

Polecamy tkaniny z naszej kolekcji – Zara oraz Uni Angelique

 

Materiał rozpraszający światło (zasłonowy)- to tkanina najczęściej wybierana do pokojów dziennych, salonów oraz tych pomieszczeń gdzie chcemy się zasłonić, ale światło powinno docierać do wnętrza. To najszersza grupa tkanin wykorzystywanych do szycia rolet, a także zasłon. W swojej ofercie posiadamy materiały zasłonowe o różnym splocie nici, wszystko po to, aby klient mógł wybrać materiał najbardziej pasujący do wnętrza oraz jego preferencji.

Rolety rzymskie - Garant

Polecamy – Garant, Moments, Chintz, One, Urban, Jeans

 

Tkanina zaciemniająca (blackout) – Czasem potrzebujemy całkowitego zaciemnienia wnętrza. Są takie momenty kiedy chcemy całkowicie odciąć dopływ światła. Taki efekt można uzyskać stosując materiały blackout. Jeśli chcemy oglądać filmy w telewizji, a słońce mocno świeci, tak że nic nie widać na ekranie, to rolety rzymskie zaciemniające świetnie pomogą rozwiązać ten problem. Także wtedy, gdy słońce zbyt mocno nagrzewa pokój tkanina zaciemniająca pomorze złapać oddech we wnętrzu w którym jest nieco chłodniej.

Rolety rzymskie - Close

Polecamy z naszej oferty, tkaniny – Close, Java

 

Materiał Garant – naturalna bawełna i len

Jeans – tkanina dla odważnych

 

 

%d bloggers like this: