Rolety rzymskie z podszewką – zaciemniające

Rolety rzymskie to w tej chwili bardzo popularny sposób na osłonięcie pomieszczenia przed promieniami. Powodem może być to, że rolety rzymskie oprócz zastosowania praktycznego są jednocześnie udaną dekoracją okna.

Najczęściej stosujemy takniny przezroczyste oraz rozpraszające światło, które dają dużo światła. Jednak są pomieszczenia gdzie chcemy całkowicie odciąć dopływ światła, wtedy najlepiej wybrać rolety rzymskie zaciemniające. Tkaniny zaciemniające na rolety rzymskie są w znacznie mniejszej ilości, nie zawsze mają ten kolor, którego szukamy lub też nie mają odpowiedniej dla nas struktury.

Dlatego jeśli chcemy osiągnąć efekt zaciemnienia nie rezygnując z tkaniny , która nam się podoba można zastosować roletę rzymską Model 5 z podszewką. Jeśli to będzie podszewka zaciemniająca uzyskamy pożadany efekt.

Podszewki zaciemniające mogą być w kolorze białym lub metlizowane odbijające promienie słoneczne. Jako podszewkę można wykorzystać tkaninę przepuszczjącą światło, stosuje się takie w roletach rzymskich z tkanin przezroczystych. Wtedy uzyskujemy tkaninę rozpraszającą światło.

Rolety rzymskie z podszewką zaciemniającą najczeście stosuje się w sypialniach, salach konferencyjnych lub w pomieszczeniach nadmiernie nasłonecznionych.

roleta rzymska z podszewką zaciemniającą

 

 

Rolety rzymskie z podszewkami dają szerokie pole do wyboru tkaniny, takiej jaka nam się podoba. W zależności od potrzeby możemy zastosować podszewkę zaciemniającą lub przepuszczającą światło, uzyskując odpowiedni dla nas efekt.

%d bloggers like this: