Rodzaje rolet rzymskich

Rolety rzymskie dzielą się na dwa podstawowe modele – bez fiszbin (model 1) i z fiszbinami. Dodatkowo rolety rzymskie z fiszbinami mogą je mieć z przodu (model 9) lub z tyłu (model 3).

Przy wyborze modelu warto zwrócić uwagę na wielkość okna. Jeśli okno jest małe, wąskie lub bardzo niskie można zastosować model 1 bez fiszbin. Tkanina w tym modelu składa się gęściej i tym samym wygląda zgrabniej. Roleta razem z oknem będą miały proporcjonalny wygląd i całość będzie tworzyła udaną dekorację wnętrza.

Natomiast na szerokie okna lub po prostu okna o dużych wymiarach proponujemy rolety rzymskie z fiszbinami. Dwa modele do wyboru różnią się między sobą, tylko ustawieniem tuneli na poziome fiszbiny (szprosy).  W modelu 3 – fiszbiny z tyłu, a w modelu 9 fiszbiny z przodu.

 

Modele rolet rzymskich

Rolety rzymskie do łazienki

MODEL 1 Bez fiszbin

to model w którym tkanina składa się gęściej, w sposób nie uporządkowany. Taki efekt można uzyskać stosując tkaniny miękkie i zwiewne.

Rolety rzymskie do łazienki

MODEL 3 z fiszbinami

Rolety rzymskie z fiszbinami z tyłu. To model o szerokim zastosowaniu pasuje do większości wnętrz od klasycznych do nowoczesnych.

rolety rzymskie - Zara - pokój dzienny

MODEL 9 z fiszbinami

Rolety rzymskie uszyte z fiszbinami z przodu to bardzo popularny model. Poziome przeszycia z tunelami są lepiej widoczne przy tkaninach zasłonowych.

 
  
 

 

 

%d bloggers like this: