Jakie rolety na okna narożne

Coraz częściej architekci projektują domy z oknami narożnymi. To bardzo efektowne rozwiązanie i wszystkim się podobają. Jest jednak problem, który pojawia się w momencie kiedy chcemy okno zasłonić dekoracją okienną.

Jeśli wybierzemy wariant z montażem na ramie okiennej to najlepszym rozwiązanim będą plisy bądź żaluzje poziome (drewniane lub aluminiowe 25mm). Należy jednak zwrócić uwagę aby były zamontowane w listwie przyszybowej (w świetle szyby).

Gdy jednak chcemy zamontować dekoracje okienne inne niż wspomniane żaluzje i plisy na ramach okiennych, może pojawić się problem. Rolety w kasetach lub bez kaset mają duże mechanizmy, więc bardzo możliwe że nie będzie można otworzyć okien w narożniku.

Najlepiej jest wybrać sposób montażu do nadproża lub do sufitu. Można wtedy wybrać zasłony na szynie sufitowej lub rolety rzymskie. Niewątpliwie ich duża zaletą jest to że materiał jest tak szeroki jak mechanizm. Dzięki temu można rolety rzymskie montować bezpośrednio obok siebie.

Rolety rzymskie na oknie narożnym

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Coraz częściej rolety rzymskie są wybierane do tego typu okien. Są eleganckim rozwiązaniem i świetnie pasują do okien narożnych.

Szeroka oferta tkanin na rolety rzymskie sprawia, że w kwestii doboru koloru mamy duże pole do popisu.

Jeśli szukacie Państwo porady, chcielibyście otrzymać wycenę lub umówić się na pomiar, proszę o kontakt tel. 511 414 195.

 

%d bloggers like this: