Rolety rzymskie do salonu

Jakie zasłony lub rolety wybrać do dekoracji okna w salonie?

To pytanie często zadajemy sobie przy projektowaniu pomieszczenia, które w każdym domu jest odwiedzane najczęściej i to przez wszystkich domowników i gości.

Często wybierane są zasłony lub firany, jednak coraz większą popularnością cieszą się rolety rzymskie. Główną zaletą rolet rzymskich jest to, że nie zajmują zbyt wiele miejsca. W małych mieszkaniach lub pokojach nie zabierają wnętrza, a dodatkowo tkanina nie brudzi się tak szybko jak w zasłonach.

Rolety rzymskie są wykonane z tych samych tkanin co zasłony i firany. To duża zaleta jeśli wcześniej dokonamy wyboru tkaniny na zasłony, a ostatecznie zmienimy decyzję na rolety rzymskie. Jednakowy materiał daje swobodę decyzji.

Są pomieszczenia w których z tej samej tkaniny można uszyć zasłony i rolety rzymskie

Rolety rzymskie i zasłony

Tak jak firany i zasłony, również rolety rzymskie są przystosowane do prania w warunkach domowych. Najczęściej wybierane są tkaniny poliestrowe, ale w ofercie znajdują się także lniane i bawełniane

Rolety rzymskie do salonu powinny być jasne tak aby nie zaciemniać dodatkowo wnętrza. Jasne tkaniny rozpraszające światło rozbiją ostre promienie słońca i wpuszą do wnętrza miękkie ciepłe światło. To znacznie umili czas jaki spędzamy w salonie.

Jasne tkaniny dają dużo światła we wnętrzu.

Rolety rzymskie do salonu

 

Zawsze należy pamiętać, aby aranżacja okna pasowała do wystroju wnętrza. Aby spełniała nie tylko rolę dekoracji, ale także funkcje osołonowe.

Jeśli są Państwo zainteresowani ofertą, pomiarami, prosimy o kontakt.

tel: 511 414 195

e-mail: kontakt@woknie.pl

 

 

 

%d bloggers like this: