Rolety rzymskie na okno w kuchni

Eleganckie i praktyczne, rolety rzymskie na okno w kuchni. Takie rozwiązanie jest coraz częściej wybierane przez klientów.

Eleganckie.

Rolety rzymskie są szyte z tkanin o różnej przepuszczalności światła. Mogą to być tkaniny przezroczyste, które pełnią rolę jedynie dekoracji. Zasłonowe (rozpraszające światło), które tłumią ostre słońce nie zaciemniając przy tym wnętrza lub tkaniny zaciemniające.

Miękkie tkaniny dodają wnętrzu ciepła, a ich szlachetny wygląd elegancji. Do kuchni najczęściej poleca się rolety rzymskie z naturalnych jasnych tkanin przepuszczających dużo światła, ale zarazem rozpraszających ostre promienie słoneczne. Skuteczna ochrona przed słońcem, ale nie zaciemniająca wnętrze dają komfort osobom przygotowującym posiłek.

W ostatnim czasie dużą popularności cieszą się tkaniny we wzory kwiatowe. Wprowadzają do wnętrza urozmaicenie i nadają bardziej domowy charakter pomieszczenia. Ich bujna kolorystyka pobudza zmysły do działania.

Praktyczne.

Zaletą rolet rzymskich jest to, że tkaninę można wyprać. W kuchni jest to ważne, ponieważ często może się zdarzyć że podczas przygotowywania posiłku ściany, a także rolety są narażone na zabrudzenie. Roletę rzymską można wyprać i nadal cieszyć się piękną dekoracją okna.

Dodatkowym atutem rolet rzymskich są tkaniny. Szeroka gama kolorystyczna różne faktury oraz wzory do wyboru. Jeśli jednak nie ktoś nie znajdzie w ofercie takich połączeń kolorów jakie sobie wymarzył może zażyczyć sobie połączenia kilku tkanin w jednej rolecie i stworzyć swoją niepowtarzalną dekorację okna.

%d bloggers like this: