Rolety rzymskie udana aranżacja

Udany końcowy efekt pracy przy aranżacji wnętrza to cel który przyświeca każdemu kto się tym zajmuje. Wszystkie elementy tej skrupulatnie zaplanowanej układanki muszą być na swoim miejscu. Ważne jest aby całość komponowała się razem. Podłoga, ściany meble oraz dodatki wszystko jest ważne, ale prawdziwego zwieńczenia dzieła dopełnia aranżacja okna.

Wystrój okna ma ogromne znaczenie dla całości wnętrza. Kiedy okna są puste pomieszczenie wygląda jakby nie było jeszcze gotowe. Niektórzy nie przywiązują do tego elementu zbyt dużej wagi, najważniejsze żeby się zasłonić, muszą być funkcjonalne. 

Funkcjonalność

Nie zawsze idzie z pięknem jednak jest bardzo ważna. Na oknach niskich z parapetem lepiej założyć rolety rzymskie, ale na okna długie do podłogi zasłony. Duże okna służą często jako wyjście na taras lub ogród więc podciąganie rolety za każdym razem było by nie funkcjonalne, dlatego zasłony w tym miejscu będą lepsze. Gdy jednak okno jest niskie, a w dodatku jest mało miejsca lepszym wyborem będzie roleta rzymska. Innym problemem jest tkanina, a raczej jej przepuszczalność światła. Tkaniny zaciemniające lepiej sprawdzają się w sypialni, a przezierne i zasłonowe w salonie lub pokojach dziennych.

Wygląd

Estetyka w aranżacji okna w dużej mierze zależy od koloru. Dobór kolorystyki zasłon czy rolet to prosty temat jeśli zastosuje się sprawdzoną metodę. Udana aranżacja opiera się na doborze koloru tkaniny do ścian lub podłogi. Ta metoda jest sprawdzona i często stosowana. Jednak doświadczeni projektanci wnętrz nie będą się opierać tylko na tej metodzie. Wszak tkanina to także faktura, splot nici, skład surowcowy czy wreszcie wzory i desenie. Trendy wnętrzarskie narzucają producentom tkanin kolorystykę i faktury jednak najważniejsze jest to co nam się podoba.

Aranżacja okna to bardzo ważny i wdzięczny temat ilość rozwiązań na okna sprawia, że każdy coś dla siebie znajdzie. Rolety rzymskie i zasłony to jedna z najciekawszych propozycji. Elegancki wygląd duża ilość kolorów i tkanin z możliwością czyszczenia i prania.

 

 

%d bloggers like this: