Duże i wysokie okna

Dekoracja wysokich i dużych okien. Na rynku znajduje się wiele rozwiązań, ale tylko niektóre sprawdzają się na dużych oknach.

Rolety rzymskie dzięki swojej konstrukcji z poprzecznymi szprosami nadają całości lekkości. Dodatkowo fiszbiny utrzymują równomiernie materiał na całej powierzchni.

Rolety mogą być sterowane ręcznie łańcuszkami o odpowiedniej długości lub silnikami elektrycznymi 230V. Przy wyborze rodzaju mechanizmu warto zastanowić się jak roleta będzie używana. Jak często podnoszona i czy domownicy będą miały łatwy dostęp do sterowania.

Mechanizm elektryczny wymaga doprowadzenia do miejsca montażu zasilania. Jeśli w domu jest już instalacja inteligentnego sterowania można rolety rzymskie podpiąć do tego systemu. Wtedy ważne żeby dobrać odpowiedni silnik do tego przystosowany.

Przy roletach o powierzchni przekraczającej 5 metrów kwadratowych powinno się zastosować sterowanie elektryczne.

Rolety rzymskie na oknach wysokich, przy dużych powierzchniach sprawdzają się lepiej niż tradycyjne rolety rolowane. Wyglądają atrakcyjnej, a możliwość zastosowania szerokiej gamy kolorystycznej tkanin daje duże korzyści przy urządzaniu wnętrza.

Dodatkowym atutem rolety rzymskiej jest możliwość prania i czyszczenia materiału. W ten sposób nawet po dłuższym czasie użytkowania można zasłonie nadać świeżości.

%d bloggers like this: