Zasłony i żaluzje drewniane

Nowoczesne wnętrza są często wyposażone w duże okna. Dają dużo światła i rozjaśniają dom. Światło które wpada przez takie okno czasami przeszkadza, powoduje znaczne nagrzewanie się pomieszczenia. Wtedy dekoracja okna nie tylko stanowi podkreślenie efektu wizualnego, ale także powinna spełniać praktyczne funkcje.

Praktyczna funkcja żaluzji drewnianej

Żaluzja drewniana i zasłony

Żaluzje drewniane są bardzo praktyczne w zasłanianiu okna. Mogą stanowić uzupełnienie dla innych osłon okiennych. Świetnie komponują się z zasłonami czy też firanami.

W dużych okach najlepiej sprawdzają się lamele o szerokości 50mm. Zwłaszcza drewniane żaluzje poziome 50mm prezentują się elegancko i naturalnie. Drewno może być polakierowane lub okleinowane. Widoczne słoje i kolor mogą nawiązywać do podłogi lub mebli.

Z praktycznego punktu widzenia obracane lamele żaluzji dają swobodną możliwość regulacji dopływu światła. Można lamele tak ustawić aby światło wpadało do wnętrza, a jednocześnie okno było częściowo zasłonięte. Ponieważ żaluzja w położeniu zamkniętym nie daje 100% zaciemnienia, można dodatkowo zasłonić okno tkaniną blackout.

Naturalna tkanina

To bardzo ważne aby tkanina na zasłony była z naturalnych włókien. Mogą to być popularne lny, ale także bawełna lub różne mieszanki. Także splot i faktura mogą dopełniać lub nawiązywać do tkanin zastosowanych w pomieszczeniu. W takiej dekoracji zasłony dopełniają całości. Razem z żaluzjami zasłony tworzą spójną kompozycję naturalnie ciepłego drewna z miękkimi tkaninami. Dekorację okna która nie tylko daje efekt we wnętrzu, ale dysponuje walorami praktycznymi w ograniczaniu nasłonecznienia wnętrza.

Żaluzje poziome drewniane i aluminiowe znajdują się w ofercie naszej firmy.

 

%d bloggers like this: