Rolety rzymskie kolorowe

Rolety rzymskie cieszą się coraz większą popularnością. Znajdują swoje zastosowanie w salonie, kuchni, gabinecie, a także w pokojach dla dzieci. O ile w większości pomieszczeń wybierane są rolety z tkanin w kolorach naturalnych bądź białych to w pokojach dziecięcych zawsze przydałoby się trochę koloru.

W ofercie wielu dostawców tkanin znajduje się spora ilość tkanin o żywej kolorystyce i ciekawych deseniach i strukturach.

Rolety rzymskie w różnych kolorach mogą wprowadzić do pomieszczenia nieco ożywienia.

Poniżej prezentujemy kolorystykę z wybranych kolekcji tkanin.

Najczęściej stosowane kolekcje tkanin z żywą kolorystyką prezentuję powyżej. Tkaniny z takim bogatym zasobem kolorów to materiały sztuczne, poliestry. Jest to podyktowane procesem technologicznym, ponieważ włókna naturalne nie są w stanie przyjąć farby w takim stopniu aby np. kolor czerwony był żywy, a nie bardziej bordowy. Jest to doskonale widoczne w porównaniu z tkaninami lnianymi

Poliester nie kojarzy nam się dobrze, są to sztuczne włókna które bardziej przypominają plastik niż materiał. Jednak producenci tych tkanin wykorzystują wszystko co najnowsze w dziedzinie syntetycznych włókien i są wstanie wyprodukować materię miłą w dotyku, trwałą w kolorze takim jaki nam się zamarzy. 

Większość tkanin zasłonowych, a zwłaszcza firanowych to syntetyki. Ich zaletą jest niska cena uzyskania produktu, a także niewielka kurczliwość. Odporność na warunki atmosferyczne jest dużym plusem.

Nie strońmy od koloru w pokojach. Rolety rzymskie kolorowe to także dobry sposób na dekorację okna, a w naszych kolekcjach znajduje się cała gama kolorów w tkaninach o różnych strukturach.

 

%d bloggers like this: