Rolety Rzymskie

Rolety rzymskie to najbardziej efektowne i zasłony okienne na rynku. Dekoracyjne fałdy tkaniny układające się regularnie w poziome pasy nadają rolecie interesującego wyglądu. Do wyboru jest kilka modeli rolet rzymskich, które w zależności od zastosowanej tkaniny można dowolnie komponować według indywidualnych upodobań.

 

Zastosowanie

Rolety rzymskie mają uniwersalne zastosowanie. Dobrze wyglądają w każdym wnętrzu, niezależnie od stylu jak i przeznaczenia. Kluczem jest dobranie odpowiedniej tkaniny w połączeniu z modelem.

Rolety rzymskie w kuchni –  to dobry pomysł zwłaszcza, że wszystkie materiały są przeznaczone do prania. Niezależnie od wielkości kuchni oraz warunków w niej panujących, roleta rzymska sprawdzi się i będzie zdobić wnętrze swym nie banalnym wyglądem.

Pokój dzienny lub salon to ulubione miejsce w którym rolety rzymskie znajdują swoje miejsce na oknach. Zdobią, dodają szyku, a przy tym skutecznie zasłaniają. W zależności od rodzaju tkaniny są przezroczyste jak firana lub przyjemnie rozpraszają światło. Tylko w szczególnych przypadkach, kiedy ostre słońce przeszkadza,  stosuje się rolety rzymskie zaciemniające lub z podszewką.

Innym, szczególnie pasującym pomieszczeniem dla rolet rzymskich jest sypialnia. Tutaj nie polecamy tkanin przezroczystych. W sypialni roleta rzymska powinna skutecznie zasłaniać, światło lub podglądaczy. Ważne jest aby dobrać tkaninę przyjemną, która sprawi że poczujemy się w sypialni komfortowo. Szczególne zastosowanie mają rolety z tkanin zaciemniających.

Nawet w pokoju dziecięcym można zastosować rolety rzymskie. Bogactwo kolorów oraz możliwość prania materiałów jest dużym atutem. Tak jak w innych pomieszczeniach ważne, aby roleta spełniała swoje zadanie. Pełna kolorystyka tkanin przezroczystych, rozpraszających światło oraz zaciemniających. Dla młodzieży polecamy rolety z tkaniny Jeans.

 

Mechanizm sterujący

Rolety rzymskie mają w standardzie tradycyjne sterownie łańcuszkiem. Mechanizm dopracowany w szczegółach, stosowanych od wielu lat spisuje się doskonale. Jest niezawodny dzięki wysokiej materiałom z jakich został wykonany.

Istnieje także możliwość zamówienia rolet rzymskich sterowanych elektrycznie na pilota. To bardzo komfortowe rozwiązanie przy wielu zasłonach. Pilot pozwala z jednego miejsca obsługiwać kilka rolet.

Więcej informacji o mechanizmach sterowania roletami

 

%d bloggers like this: